איך בוחרים נוטריון בפתח תקווה?

התבקשתם לקבל אישור של נוטריון על מסמך או הסכם כלשהו, אבל אתם לא לגמרי בטוחים מה בכלל עושה נוטריון ולמה אתם צריכים אותו. אתם גם לא לגמרי בטוחים כמה זה אמור לעלות ואיך בכלל בוחרים נוטריון בפתח תקווה. אם כן, כדאי להבין מה תחומי האחריות שלו, איזו הכשרה נדרשת ממנו ולמה אין טעם לבצע השוואת מחירים בין אנשי מקצוע שונים.

נוטריון בפתח תקווה – מי הוא בכלל?

ההכשרה המקורית של הנוטריון זהה לחלוטין לכל עורך דין. הוא אמור להיות חבר בלשכת עורכי הדין ולעסוק בתחום במשך 10 שנים לפחות. עם הניסיון ההולם ודרישות הסף הללו הוא רשאי לעבור הכשרה מתאימה ולקבל רישוי נוטריון. כעת הוא מוסמך לאשר כל מסמך משפטי, ובכלל זאת גם הסכמי ממון או צוואות, ועם האישור שלו תוכלו להגיע לדיון בבית המשפט ללא צורך בהוכחות או ראיות נוספות. כלל חשוב נוסף שכדאי להכיר, הוא שאדם שמציע שירותי נוטריון בפתח תקווה אמור להיות אדם נקי, ללא כל עבר פלילי.

מתי תצטרכו שירותי נוטריון בפתח תקווה?

במצבים רבים, נוטריון בפתח תקווה הוא האדם שאליו תפנו כשאתם זקוקים לייפוי כוח במטרה לטפל באינטרסים של ההורים מול גופים שונים, בכלל זה מול הבנקים או מוסדות ציבור (כדוגמת ביטוח לאומי). בנוסף זהו הכוח שמאפשר לכם לטפל במכירה או ברכישה של נכס, בנטילת משכנתא ובמקרים מורכבים אחרים הקשורים בתחום הנדל"ן. אישור של נוטריון נדרש כדי להוכיח את מהימנות ייפוי הכוח ואת הזכות שלכם, והוא חשוב גם כשאתם צריכים לתרגם מסמך משפטי לצורך שימוש בבית המשפט בישראל או מעבר לים. הנוטריון הוא זה שמאשר את ההתאמה המלאה בין התרגום למסמך המקורי.

כמה עולה שירות נוטריון בפתח תקווה?

כשאתם בוחרים נוטריון בפתח תקווה חשוב לוודא שיש לו את ההכשרה ואת הרישיון הדרושים, אבל אלה לא כל הנושאים החשובים. למעשה, השוואת מחירים איננה דרושה, אבל מומלץ לוודא שאתם משלמים על השירות בדיוק לפי התקנות. חשוב לזכור שיש תקנון ברור שמגדיר מה היא עלות השירות וכמה אתם אמורים לשלם לנוטריון על תרגום, אימות חתימות או אישור צוואות למשל. אם קיבלתם הצעת מחיר גבוהה יותר, רצוי להיות מודעים לכך. מצד שני, משא ומתן עשוי להיות מאתגר לנוכח העובדה שהמחירים שנקבעו במחירון הם קבועים – ואין לנוטריון יכולת לקבוע מחיר נמוך יותר. זוהי נקודה חשובה שתגן עליכם לא פחות מאשר על הנוטריון.

 

התגובות סגורות