רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון

תקופת ההריון נחשבת לאחת התקופות המאושרות ביותר. רשלנות רפואית בהריון מתרחשת כתוצאה מקבלת טיפול לקוי בתקופת ההריון אשר גרם לנזק.

רשלנות רפואית היא מתן טיפול רפואי שאיננו תואם את סטנדרט הטיפול הסביר והמקובל באותו תחום רפואי. זהו טיפול אשר גרם לנזק למטופל, נזק אשר לא היה מתרחש, לולא התנהגותו הרשלנית של המטפל. לצורך שמירה על בריאות אם והעובר הרופא המטפל חייב לפעול בהתאם לנהגים המקובלים ולבצע את כל הבדיקות במהלך ההריון.
הרופא חייב לנהוג בשיקול דעת
במהלך תקופת ההריון על הרופא לבצע את הבדיקות הנדרשות ולהפגין שיקול דעת בהתאם למידת הצורך. כל התנהלות חריגה עשויה להשפיע על מצב האם והעובר ואף לגרום לשורה של נזקים אשר בסופם הרופא עשוי להיתבע בגין רשלנות רפואית.
אי בירור רפואי בעת הכניסה להריון
בטרם הכניסה להריון על הרופא להפנות את האישה לסדרת בדיקות מקיפה. במהלך ההריון ישנן לא מעט בדיקות אשר האשה נדרשת לעבור. על מנת שהרופא ידע לאילו בדיקות להפנות את המטופלת הוא צריך לשאול אותה בעניין ההיסטוריה הרפואית. מצב של מחדל הוא מצב בו הרופא אינו שואל את המטופלת באשר להיסטוריה הרפואית שלה, דבר העשוי לגרום למחדל ולהביא לרשלנות רפואית.
התעלמות מתלונות של מטופלת
ישנם מקרים בהם מטופלת מגיעה לרופא עם סדרת תלונות והרופא בוחר להתעלם ממנה ולא להפנות אותה לקבלת טיפול מתאים. במקרים מסוימים הרופא מפנה את המטופלת לבדיקות מסוימות אך לא לכל הבדיקות הדרושות. לעיתים עשוי להיווצר מצב בו הרופא חושד בבעיה מסוימת וקובע כי יש לבצע מעקב אך אינו דואג להמשיך לבצע בירור רפואי.
הצלחת תביעה תלויה בעורך הדין
הצלחה של תביעה בגין רשלנות רפואית תלויה במומחיות של עוד רשלנות רפואית ובניסיונו. מכאן קיימת חשיבות רבה לבחור עורך דין בעל ניסיון רב בתחום אשר יש ביכולתו לנצח את התביעה. יש חשיבות לפנות אך ורק למשרד מומחה בתחום. משרדנו הינו משרד ותיק בתחום המעסיק עורכי דין בעלי מומחיות רבה בתחום אשר כתבו בעבר חוות דעת רפואיות וזכו לייצג בהצלחה רבה לקוחות רבים בבית המשפט.

לפרטים נוספים התקשרו: 077-7654502

התגובות סגורות